Ana Sayfa
KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI
MENÜ
Ana Sayfa
Kapadokya
Ziyaretçi Defteri
Etkinlikler
Kapadokya Resimleri
Nevşehir
Derneğimiz
Youtube
Karışık
Destekleyenler
Resmi Linkler
Dost Siteler
İletişim
Videolar
Şiir YarışmasıI (yeni)
Ajanda(Yeni)
Kapadokya Kitabı (yeni)
İlanlar
Yazarlarımız
Duyurular
Firmalar Rehberi
NEVŞEHİRLİLER LİSTE
ÜYE FOTO GALERİ
sabit ince


 
ÜYE ETKİNLİKLERİ
Bu kaynağı görüntülemeye yetkili değilsiniz.
Oturum açmalısınız.
ÜYE MESAJ KUTUSU

SİTEDEKİ ÜYELER
Çevrimiçi Kullanıcı Yok
Şiirler-Şairler
Lütfen şiirlerini görmek istediğiniz şairlerin baş harflerini tıklayınız
A B C D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Popüler Şairler
Popüler Şiirler
ŞİİR ŞÖLENİ VİDEO FİNAL
Video 2
Video 3
SAYAÇ
Bugün243
Dün356
Bu Hafta1447
Bu Ay7508
Toplam1150212
Reklam Ver
ANKET
Nevşehir Belediyesi Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
 
Googlede Ara
HÜSEYİN TÜRKMEN
Hüseyin Türkmen
ŞİİRLERLE MUHSİN YAZICIOĞLU
Şiir hayatımızdaki bilinen ve bilinmeyen güzellikleri ortaya çıkaran bir çalışmad...
Diğer Yazıları
Syndicate
Statistics
GİRİŞ SAYFAN YAP
Kapadokya Kültür Derneği
 
ANADOLUYUM BEN TANIYOR MUSUN?
"Anadolu'yum ben tanıyor musun?.."
Diğer Yazıları
ONLİNE SOHBET
Chat Online
Sohbet Etmek İçin
Burayı Tıklayın.

Kapadokyalıların Sitesine Hoşgeldiniz
Advertisement
MİLLETVEKİLİMİZ MAHMUT DEDE TÜRKİYE KÜRESEL GÜÇ OLMA YOLUNDA
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Pazar, 27 Haziran 2010

                                      Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede, Anadolu'dan Avrupa'ya kültür köprüsü gel, gör, sevinci yaşa folklör şöleninde ve Kanal Avrupa Tv de sivil insiyatif proğramında yaptığı konuşmalarda, Türkiye'nin bölgesel değil, küresel güç olma yolunda ilerlediğini belirterek önemli açıklamalarda bulundu. 

  Başkanımız Mümin Uluç ile katıldığı Kanal Avrupa Tv Sivil İnsiyatif proğramında çeşitli konular hakkında açıklamalar yapan ve bilgiler veren Dede, Türkiyesiz bir Avrupa mümkün değil, bugün 4. kuşak avrupa da yaşamaktadır. Türkiye Avrupa birliğine mutlaka girecektir, biraz sabır gerekiyor, kendine öz bazı sebeplerden biraz uzuyor, ama mutlaka gireceğiz, şeklinde konuştu.

  Proğram yöneticisinin çeşitli konular hakkında soruları da doyurucu bir şekilde cevaplandıran Milletvekilimiz Dede, Türkiye alternatif enerjileri de mutlaka ülkeye kazandıracak, en büyük ithal kalemimiz olan enerji harcamalarımızı en aza indireceğiz dedi. Türkiye de bir eksen kayması söz konusu değil, rotamız ve istikametimiz bellidir diyen Dede, "Bu bazı kafası karışıkların korkusu ve dedikodusudur. Kafası karışık olanların kafasını düzeltmek de mümkün değildir" şeklinde devam etti.

CHP ve muhalefetin oylarının arttığı yolundaki soruya da cevap veren Dede, bu konularda sayın Başbakanımız gerekli açıklamaları ve cevapları veriyor, benim bir şey söylememe gerek yok diye yanıtladı.

 Kozaklı'ya büyük önem verdiklerini ve kozaklı Termal Oteller birliği Kozteb ile her ay neler yapılabileceği konusunda toplantılar yaptıklarını, bunda da başarı sağladıklarını belirten milletvekilimiz, bugün kozaklıya her gün 40-50 yabancı turist otobüsü gelmeye başlamıştır. Bu büyük bir başarıdır. 5 yıldızlı otellerimizi yaz kış dolu tutmak, turizmi bölgemizde geliştirmek için herşeyi yapıyoruz, yapacağız da dedi.

  Dernek Başkanımız Mümin Uluç'un gayret ve faaliyetlerini de takdirle karşıladığını belirten ve çok büyük hizmetleri olduğunu vurgulayan Dede, evet bu hakkı teslim etmemiz lazım, burada bunu söylemek bir hak teslimidir, dedi.  

Son Güncelleme ( Pazar, 27 Haziran 2010 )
 
MUHTEŞEM ŞÖLENİMİZİ BİNLERCE TÜRK VE ALMAN İZLEDİ
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Pazar, 27 Haziran 2010

  Derneğimizin öncülüğünde Essen Kennedy Platz da yapılan Anadoludan Avrupa'ya kültür köprüsü gel, gör, sevinci yaşa folklör şölenimiz binlerce Türk ve Alman izleyicinin katıldığı muhteşem bir şekilde yapıldı. Şölene Nevşehir Milletvekilimiz Mahmut Dede, Essen Başkonsolosumuz Dr. Hakan Akbulut, yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldılar. 

 MUHTEŞEM ŞÖLENLE İLGİLİ HABER VE FOTOGRAFLAR YAKINDA SİTEMİZDE.... 

 
26 HAZİRANDA ANADOLUDAN AVRUPAYA KÜLTÜR KÖPRÜSÜNE BEKLİYORUZ
Değerlendirme: / 1
Yazan kapadokya   
Pazar, 20 Haziran 2010
 Kapadokya Kültür Derneğimiz ile uluslararası platformlar´da Kültürümüzü, Sanatımızı, İnsanımızı, Kapadokya Bölgemizi ve Türkiye’mizi en iyi bir şekilde tanıtıyoruz bunun yanında Eğitime, Spora ve Yardımlaşmaya büyük destek sağlıyoruz. Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinde kültür ve turizm Bakanlığımızın, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 36 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım haftaları gerçekleştirdik. Program maliyetinin büyük çoğunluğunu kendi imkânlarımız ile karşıladık. Bu etkinliklerimizi milyonlarca ziyaretçi ücretsiz izledi. 2009 yılında Avrupa´nin 3 ülkesinde 6 bölgesinde Şiir şölenleri gerçekleştirdik. Avrupa’da bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz 250 gencimiz Almanya´nin Essen şehrinde çok güzel bir alanda Kennedy Platz´da Folklor hocamız Sinan Koçak yönetiminde ayni anda ayni kostüm ve ayni müzik ile folklor şöleni gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile sizi 26.06.2010 tarihinde Anadolu´dan Avrupa´ya kültür köprüsü 1. Anadolu Halk dansları ve Kültür şölenine davet ediyoruz. Saygılarımla
Son Güncelleme ( Pazar, 20 Haziran 2010 )
Devamını oku...
 
Anadolu´dan Avrupa´ya kültür köprüsü Folklor yarışması halk dansları Festivali ve kültür şöleni
Değerlendirme: / 1
Yazan kapadokya   
Cuma, 11 Haziran 2010
Kapadokya Kültür Derneğimiz ile uluslararası platformlar´da Kültürümüzü, Sanatımızı, İnsanımızı, Nevsehiri Kapadokya Bölgemizi ve Türkiye’mizi en iyi bir şekilde tanıtıyoruz bunun yanında Eğitime, Spora ve yardımlaşmaya büyük destek sağlıyoruz. Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinde kültür ateşeliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 36 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım programları gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimizi milyonlarca ziyaretçinin ücretsiz izlediğini tahmin ediyoruz. 2009 yılında Avrupa´nin 3 ülkesinde 6 bölgesinde Şiir şölenleri Avrupalı Türkler Türk dünyası ile Şiir Şölenlerinde buluşuyor adi altında 6. Şiir Programı gerçekleştirdik. 37. etkinliğimizi ise 26.06.2010 tarihinde Essen Başkonsolosluğumuzun himayelerinde ve Essen Belediyesinin destekleri ile Avrupa´da ve dünyada bir ilk olacak 300 Gencimizi bir araya getirerek ayni anda ayni kıyafetler ile Halk dansları yarışması ve şöleni gerçekleştireceğiz (Guienes Rekorları kitabin´da yer almak için Guienes yetkilisini de davet edeceğiz   
Son Güncelleme ( Çarşamba, 16 Haziran 2010 )
Devamını oku...
 
AVRUPA NEVŞEHİRLİLER PLATFORMU RESMEN KURULDU
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Salı, 01 Haziran 2010

 

PLATFORM YÖNETİCİLERİ ESSEN BAŞKONSOLOSU DR. HAKAN AKBULUT'U DA ZİYARET EDEREK BİLGİ VERDİLER

Avrupa Nevşehirliler Platformu resmen kurularak faaliyetine başladı ve yeni yönetimi belirlendi. Buna göre Avrupadaki tüm nevşehirli köy, kasaba ve ilçe derneklerini bir platform etrafında toplayıp faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulan

AVRUPA NEVŞEHİRLİLER PLATFORMU'nun yönetimi aşağıdaki şekilde oluşturuldu. 

Avrupa Nevşehirliler Platformu Başkanı Mümin Uluç

Başkan Yardımcısı Sayın Şenol Bilgin

Başkan Yardımcısı Mehmet Güç

Sekreter Habip Gücer

Muhasebeci Bayram Kartal

Amacımız kültürümüzü sanatımızı insanimizi tanıtarak Nevşehir´i uluslar arası boyutta en güzel bir şekilde tanıtmaktır ve Avrupa´da yasayan Nevşehirliler ile diyalog kurarak bir çatı altında birleştirmektir.Düzenlenecek faaliyetlerimiz önümüzdeki günlerde geniş bir sekile açıklanacaktır.Geniş bilgi ve üye başvurusu için Nevşehirli hemsehrilerimiz aşağıdaki adreslerden alınabilir.www.kapadokyadf.com Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya www.nevsehirliler.de Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Güncelleme ( Perşembe, 03 Haziran 2010 )
Devamını oku...
 
ULUÇ AİLESİ 3 HAZİRAN DA MEVLÜT OKUTUYOR
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Pazartesi, 31 Mayıs 2010

DAVETİYE

03.06.2010 Perşembe Günü tarihinde Merhum Babamız Halil Uluç ve Annemiz Gülhas Uluç için aşağıda belirtilen gün ve tarihte Kuranı Kerim ve mevlid okutacağız. Bu vesile ile sizi aileniz ile birlikte yapacağımız programa davet ediyoruz. Tarih: 03.06.2010 Perşembe Günü (Resmi Tatil) Saat: 13.30 – 16.00 Öğle Namazına Müteakip Yer: Kültür Merkezi (ATİB) Neustadtstr. 23 45476 Mülheim / Styrum Program sonunda ikram sunacagiz. Saygılarımla Uluç Ailesi adına Mümin Uluç

Devamını oku...
 
7 PROGRAMLA 37. PROGRAM VE GUINES REKORUNA KOŞUYORUZ..
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Salı, 18 Mayıs 2010

  

 Kapadokya Kültür Derneğimiz ile uluslararası platformlar´da Kültürümüzü, Sanatımızı, İnsanımızı, Kapadokya Bölgemizi ve Türkiye’mizi en iyi bir şekilde tanıtıyoruz bunun yanında Eğitime, Spora ve yardımlaşmaya büyük destek sağlıyoruz. Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinde kültür ateşeliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 30 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım haftaları ve etkinlikleri gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimizi milyonlarca ziyaretçinin ücretsiz izlediğini tahmin ediyoruz. 2009 yılında Avrupa´nin 3 ülkesinde 6 bölgesinde Şiir şölenleri Avrupalı Türkler Türk dünyası ile Şiir Şölenlerinde buluşuyor adi altında 6. Şiir Programı gerçekleştirdik. 31.ile 36 etkinliğimiz ise kültür sanat ve tanıtım içerikli olacaktır . 4 gün boyunca Düsseldorf May Day fuarında 3 gün Fransa da Festi kültür fuarında 4 gün Hollanda Multifestijn fuarın da yaklaşık 250.000 ziyaretçiye bölgemizi tanıttık Kapadokya Fotoğraf sergisi açtık el sanatları gösterisi yaptık bölgemizi tanıtıcı afis ve broşürler dağıttık ve bölgemizde ki Büyük hotel Ürgüp ve Anatolia Balon un destekleri ile tatil çekilişleri gerçekleştirdik.

Son Güncelleme ( Salı, 18 Mayıs 2010 )
Devamını oku...
 
DORTMUND KÜLTÜR ŞÖLENİ BAŞLIYOR
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Çarşamba, 12 Mayıs 2010
Sayın ………… bey/hanım, Kapadokya Kültür Derneğimiz ile uluslararası platformlar´da Kültürümüzü, Sanatımızı, sairlerimizi, sanatçılarımızı, İnsanımızı, Kapadokya Bölgemizi ve Türkiye’mizi en iyi bir şekilde tanıtıyoruz bunun yanında Eğitime, Spora ve yardımlaşmaya büyük destek sağlıyoruz. Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinde kültür ateşeliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 30 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım programları gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimizi milyonlarca ziyaretçinin ücretsiz izlediğini tahmin ediyoruz. 2009 yılında Avrupa´nin 3 ülkesinde 6 bölgesinde Şiir şölenleri Avrupalı Türkler Türk dünyası ile Şiir Şölenlerinde buluşuyor adi altında Şiir Programı gerçekleştirdik. Bu yıl ise 2 Türkiye’de (İstanbul, Nevşehir) ve 5 şiir şöleni´de Avrupa’da ( Hollanda, Duisburg, Essen, Belçika, Berlin,) gerçekleştireceğiz. Ekteki afişden´de görüldüğü gibi Avrupa´nin 4 ülkesinde 7 etkinlik gerçekleştirerek yine kültürümüzü, sanatımızı, sairlerimizi, sanatçılarımızı, insanımızı, tanıtacağız.
Devamını oku...
 
KAPADOKYA KÜLTÜR TANITIM HAFTASI BAŞLIYOR
Değerlendirme: / 0
Yazan kapadokya   
Salı, 04 Mayıs 2010

Kapadokya Kültür Derneğimiz ile uluslararası platformlar´da Kültürümüzü, Sanatımızı, sairlerimizi, sanatçılarımızı, İnsanımızı, Kapadokya Bölgemizi ve Türkiye’mizi en iyi bir şekilde tanıtıyoruz bunun yanında Eğitime, Spora ve yardımlaşmaya büyük destek sağlıyoruz. Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinde kültür ateşeliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 30 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım programları gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimizi milyonlarca ziyaretçinin ücretsiz izlediğini tahmin ediyoruz.

Avrupanın çeşitli Ülkelerinde kültür ateşeliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın iş adamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 30 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım programları gerçekleştirdik.
Bu etkinliklerimizi milyonlarca ziyaretçinin ücretsiz izlediğini tahmin ediyoruz.
Son Güncelleme ( Salı, 04 Mayıs 2010 )
Devamını oku...
 
SON KİTABIMIZ SONSUZLUĞUN EŞİĞİNDE OZAN SADIK GÜL KİTABI ÇIKIYOR
Değerlendirme: / 1
Yazan kapadokya   
Salı, 27 Nisan 2010

 KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEĞİ OLARAK KÜLTÜR SANAT HİZMETİMİZE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYEREK GÜLŞEHİR DE OZAN SADIK GÜL'ÜN ŞİİRLERİNİN YERALDIĞI SONSUZLUĞUN EŞİĞİNDE KİTABIMIZ YAYINLANIYOR. 

  ŞAİR, YAZAR, ARAŞTIRMACI, GAZETECİ SABİT İNCE TARAFINDAN HAZIRLANAN KİTABIN BASIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. 175 SAYFA OLARAK YAYINLANAN KİTABIN İÇİNDE NEVŞEHİR VALİMİZ OSMAN AYDIN'IN, GÜLŞEHİR KAYMAKAMIMIZ MESUT YAKUTA'NIN, GÜLŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ, BAŞKANIMIZ MÜMİN ULUÇ'UN, EDİTÖRLÜĞÜNÜ YAPAN SABİT İNCE'NİN SUNUŞ YAZILARIYLA BİRLİKTE NEVŞEHİRLİ ŞAİRLERİMİZİN DE SEÇME ŞİİRLERİNDEN ÖRNEKLER BULUNMAKTADIR.  

Son Güncelleme ( Salı, 27 Nisan 2010 )
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 34 - 44 / 159

Login Form

Şifrenizi mi kaybettiniz?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Ulusal Televizyonlar
Untitled Document
YÖNETİM KURULU
İSTİŞARE KURULU
KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI - Ana Sayfa
ALFABETİK SIRAYA GÖRE

ABDULLAH ÖZDEMİR
MEMUR


AHMET KANDEMİR
SANATÇI

ALİ SEYHAN
MEMUR

ALİ ŞAHİN
MEMUR

AYHAN YAVUZ
İŞ ADAMI

BATTAL KAVALCI
İŞ ADAMI

BÜNYAMİN GÖKSU
TURİZMCİ
Bünyamin Gömbel
iş adamı


CELALETTİN KANDEMİR
DİN ADAMI

DURMUŞ YILDIRIM
İŞ ADAMI

Efendi kına
Yönetici

ERKAN BEYTUR
GRAFİKER

FAHRETTİN YILDIRIM
İŞÇİ

HABİP SEYHAN
EMEKÇİ

HABİP YANIK
YÖNETİCİ

HAKAN GÜLTOP
İŞ ADAMI

HALİL KURT
SPOR ORGANİZATÖRÜ

HASAN KÜÇÜK
İŞ ADAMI

İBRAHIM BAŞER
İŞ ADAMI

IBRAHİM SEYHAN
EMEKÇİ

İBRAHİM GÖKGÜL
EMEKÇİ

MAHMUT KAPTAN
KUZEY HOLLANDA EMNİYET MÜDÜRÜ

MEHMET DOĞAN
KRALTV YURTDIŞI YAYIN MÜDÜRÜ

MEHMET KARATAŞ
İŞ ADAMI

MEHMET GÜÇ
EMEKÇİ

MİKAİL ÇOŞKUN
İŞ ADAMI

Mustafa YAŞAR
YÖNETİCİ

MÜMİN YANIK


NİHAL SANER
SANATÇI

ÖMER AVCI
İŞ ADAMI


ÖMER ULUÇ
EĞİTİMCİ / İŞADAMI

SABİT İNCE
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

SAYİT ÖZGAN
İŞ ADAMI

SERDAR ÖNLÜ
İŞ ADAMI

ŞEVKET TURGUT
SANATÇI

SERKAN VURAL


TUNAHAN
SANATÇI

TUNCAY TÜRKMEN
İŞ ADAMI

YAKUP ESKİTÜRK


YÜKSEL DÜKAN
İŞ ADAMI

YUSUF SEVGI
İŞ ADAMIREKLAM YERİ
Sabit İnce
 
İNAN

İnan

-aşık Obalı'ya ithaf-

İnsan olsak insanlardan selamı

Kesmezdik ozanım kesmezdik inan

...
Diğer Yazıları
DERNEKLERİMİZ


ALFABETİK SIRAYA GÖRE


Abusağı Derneği

Akköylüler Derneği

Altıpınarlılar Dayanışma Derneği

Avanoslular Dayanışma Derneği

Başdere Derneği

Çalış Kardeşlik Derneği

Dadağı Köyü Derneği

Göynüklüler Dayanışma Derneği

Kızılagıl Dayanışma Derneği

Özkonaklılar Derneği

Nevşehir İli Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Avrupa Mahmatlılar Dostluk Derneği

Sarılar Derneği

Avrupa Tuzköylüleri Derneği

Bursa Nevşehirliler derneği

Yüksekli Derneği
REKLAM VER
Kayan Haber
GOOGLE REKLAM

Bu kitabın tam metnini arayın

KOZAKLI HABERLERİ
KOZAKLI HABERLERİ
GOOGLE REKLAMLARI
HABER50.COM HABER