Ana Sayfa
KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI
MENÜ
Ana Sayfa
Kapadokya
Ziyaretçi Defteri
Etkinlikler
Kapadokya Resimleri
Nevşehir
Derneğimiz
Youtube
Karışık
Destekleyenler
Resmi Linkler
Dost Siteler
İletişim
Videolar
Şiir YarışmasıI (yeni)
Ajanda(Yeni)
Kapadokya Kitabı (yeni)
İlanlar
Yazarlarımız
Duyurular
Firmalar Rehberi
NEVŞEHİRLİLER LİSTE
ÜYE FOTO GALERİ
sabit ince


 
ÜYE ETKİNLİKLERİ
Bu kaynağı görüntülemeye yetkili değilsiniz.
Oturum açmalısınız.
ÜYE MESAJ KUTUSU

SİTEDEKİ ÜYELER
Çevrimiçi Kullanıcı Yok
Şiirler-Şairler
Lütfen şiirlerini görmek istediğiniz şairlerin baş harflerini tıklayınız
A B C D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Popüler Şairler
Popüler Şiirler
ŞİİR ŞÖLENİ VİDEO FİNAL
Video 2
Video 3
SAYAÇ
Bugün41
Dün325
Bu Hafta2184
Bu Ay1608
Toplam1152834
Reklam Ver
Googlede Ara
HÜSEYİN TÜRKMEN
Hüseyin Türkmen
ŞİİRLERLE MUHSİN YAZICIOĞLU
Şiir hayatımızdaki bilinen ve bilinmeyen güzellikleri ortaya çıkaran bir çalışmad...
Diğer Yazıları
Syndicate
Statistics
GİRİŞ SAYFAN YAP
Kapadokya Kültür Derneği
 
ANADOLUYUM BEN TANIYOR MUSUN?
"Anadolu'yum ben tanıyor musun?.."
Diğer Yazıları
ONLİNE SOHBET
Chat Online
Sohbet Etmek İçin
Burayı Tıklayın.

Kapadokyalıların Sitesine Hoşgeldiniz
Advertisement
KAPADOKYA 6. ULUSLARARASI ŞİİR ŞÖLENİ ŞÜKRAN GÜNAY PDF Yazdır e-Posta
Değerlendirme: / 2
Kötüİyi 
Yazan kapadokya   
Cuma, 01 Ekim 2010

6.ULUSLARARASI KAPADOKYA-NEVŞEHİR ŞİİR ŞÖLENİ

Mümin ULUÇ dendi mi, neler gelmez ki aklıma... O, biz Avrupa Türklerininin yılmaz, yorulmaz temsilcisidir. Yüreği tüm Anadolu ile dopdolu ve aynı zamanda yeryüzünün tüm Türklerinin dertlerini, sevinçlerini taşır. Mevlananın kapısı, Yunus'un aşkı, Hacı Bektaş Veli'nin sofrasını görür gönül gözüm onun çabalarında, bıkmayan-yorulmayan çalışmalarında… Onu hiç yalnız bırakmayan, sessizce ve büyük bir sabırla hazır ve nazır olan, benim biricik kardeşlerimden biri olan Şenol BİLGİN unutulur mu? Allah, Türk Milletini Mümin ULUÇLAR, Şenol BİLGİNLERLE bu günlere getirmiştir, sonsuza kadar de bu böyle gidecektir onun izni oldukça. Sonsuz şükürler olsun yüce Yaradan’a…

''BENİM DERDİM ANADOLU '' diyerek, kısa ve öz gönüllerimizi fetheden Sabit İNCE öğretmenim ise bir başka deryadır gönüllerimizi fetheden. Mümün Uluç kardeşimi ve daha nicelerini tanımamda, Türk Dili ve Edebiyatı ile ilgili çalışmalarımda gerçek öncüm ve destekçim olmuş ve olmaktadır. Sabit İnce dendi mi, hemen iki isim gelir aklıma: Mustafa Ceylan, Rasim Köroğlu. Mustafa Ceylan, Rasim Köroğlu ve Sabit İnce kendi başlarına birer deryalardır ve bu deryalardan Türk Dili ve Edebiyatı adına faydalanabilmemin mutluluğunu hep yaşamışımdır. Allah kendilerinden razı olsun. Teşekkürler canım öğretmenim ve saygıdeğer ağabeyim. Sizi orada görebilmek en büyük kazançlarımdan biri olmuştur. Sonsuz saygım ve sevgimle selamlıyorum.

6.ULUSLARARASI KAPADOKYA-NEVŞEHİR ŞİİR ŞÖLENİ

 

Mümin ULUÇ dendi mi, neler gelmez ki aklıma... O, biz Avrupa Türklerinin yılmaz, yorulmaz temsilcisidir. Yüreği tüm Anadolu ile dopdolu ve aynı zamanda yeryüzünün tüm Türklerinin dertlerini, sevinçlerini taşır. Mevlananın kapısı, Yunus'un aşkı, Hacı Bektaş Veli'nin sofrasını görür gönül gözüm onun çabalarında, bıkmayan-yorulmayan çalışmalarında… Onu hiç yalnız bırakmayan, sessizce ve büyük bir sabırla hazır ve nazır olan, benim biricik kardeşlerimden biri olan Şenol BİLGİN unutulur mu?  Allah, Türk Milletini Mümin ULUÇLAR, Şenol BİLGİNLERLE bu günlere getirmiştir, sonsuza kadar de bu böyle gidecektir onun izni oldukça. Sonsuz şükürler olsun yüce Yaradan’a…

         

''BENİM DERDİM ANADOLU '' diyerek, kısa ve öz gönüllerimizi fetheden Sabit İNCE öğretmenim ise bir başka deryadır gönüllerimizi fetheden. Mümün Uluç kardeşimi ve daha nicelerini tanımamda, Türk Dili ve Edebiyatı ile ilgili çalışmalarımda gerçek öncüm ve destekçim olmuş ve olmaktadır. Sabit İnce adını duyunca, hemen iki isim gelir aklıma: Mustafa Ceylan, Rasim Köroğlu. Mustafa Ceylan, Rasim Köroğlu  ve Sabit İnce kendi başlarına birer deryalardır ve bu deryalardan Türk Dili ve Edebiyatı adına faydalanabilmemin mutluluğunu hep yaşamışımdır. Allah kendilerinden razı olsun.

KAPADOKYA GEZİSİ  bizler için yüreklerimizi ataşleyen çıra olmuştur. Tıpkı geçen yılın sonbaharında Almanya, Hollanda ve Belçika ülkelerinde olduğu gibi… ”Durmak yok! Çalışmak var! Yılmak yok! Devam var!„ dedirten kıvılcımlar sardı sarmaladı ruhlarımızı. Bedenlerimiz dinçleşti, ayaklarımıza derman geldi. Ne güzel! Selam olsun KAPATOKYA KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI Mümin Uluç ve Yönetim Kurulu Üyelerine! Selâm olsun onları bu yolda yalnız bırakmayan iş adamlarımıza!

 

Almanya’da 1976-1977 öğretim yılında  öğretmen olarak tekrar göreve başladığımda bir hayalim vardı. Elli üç öğrenciden oluşan 2.sınıfı okulun bodrum katında bir odada okutmaya başlamıştım. O öğrencilerimi ve velilerimi hiç unutamam. Öğrencilerimin öğrenme aşkı gözlerinden okunuyor, anne-babaları ise aynen benim babam gibiydiler: Tek evlatları okusunlar, vatana-millete-insanlığa hayırlı olsunlar. Ayaklarındaki ayakkabıyı satmaya, onlar için her fedakarlığı yapmaya ezelden gönülden hazırdılar. Benim arzum ise; bu öğrencilerimi bir otuz sene sonra doktor, mühendis, öğretmen, iş adamı, meslek sahibi  ve insanlığa faydalı Türk gençleri olarak görmekti. Her birini yüreğimde en iyi iş, meslek ve görevlere yerleştirmiş ve dualarımı göndermiştim göklere. İşte bugün bunlar tek tek gerçekleşmeye çoktan başlamış durumda. Şükürler olsun!

 

Kapatokya Nevşehir Gezimiz bu yönüyle de bilinmeli ve değerlendirilmeli: Avrupa’ya işçi olarak gelen birinci kuşağın hakkını yiyenlere sözüm var. İşini gücünü bırakıp başından sonuna kadar yanımızda olan gencecik iş adamları Orhan ARAS, Bünyamin VAROL, Almanca ve Türkçe şiirler yazan genç ve usta kalem Hüsamettin Darıcı, genç ozan Hasan Gül evlatlarımızı nasıl unutur insan?!.  Her biri yüreklerine Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletini asmışlar, ana-babalarına layık olmak azmiyle dolu ve her şeyden önce insanlık adına hizmet etme bilinci ile hedeflerini belirlemişler ve öylece yollarını çizmişler. Onları tanımak, onlarla göz göze gelerek; yüreklerindeki millet, ülke ve insanlık ateşini iliklerimizde hissetmek tüm ezikliklerimizi unutturdu, yüreklerimize su serpiştirdi. Yolları aydınlık ve açık olsun! Bünyaminlere, Hüsamettinlere, Hasanlara ve nicelerine selâm olsun!

 

Biri var ki, gecesini gündüze katarak çalışıyor. Derdi meşhur olmak değil. Kendini yırtarcasına GURGETÇİyi ve onun yaşadıklarını anlatmak. Bizlerin bir bir temsilcisi olmuş sanki… Ruhunun derinlerinden akıp gelen yürek sesini diliyle, bedeniyle öylesine birleştirmiş ve özdeşleştirmiş ki; durmadan patlayan bir yanardağ misali olmuş. Bu ismi duymayanlar duysunlar, onun yazdıklarını okusunlar diliyorum. O benim biricik kardeşlerimden, Yunus yürekli, Mevlana kapılı şair-yazar Yavuz NUFEL. Milletim adına minnet borcumu iletiyorum kendisine ve sonsuz başarı, sağlık diliyorum.

 

Ozan Yusuf POLATLIOĞLU, kendimize örnek aldığımız örnek bir ozan. Gurbetin dertlerini, sevinçlerini sırtlamış sırtına, ille de ANADOLU diye vuruyor sazın tellerine. Herşeyden önemlisi de yardıma muhtaç olanın yanında hızır gibi bitiyor. Bana her seferinde verdiği insanca, kardeşçe, dostça  yardımları yüreğime kazıdım.

 

Gaziantep’ten gelen, on yılı aşkın bir zamandır tanıdığım saygıdeğer öğretmenim, manevi ağabeyim Mehmet Nacar’ı ilk defa görmek en mutlu olduğum anlardan biri olmuştur. Aşk şairi olmasının yanında en önemli özelliği; ülkemin sorunlarını mertçe dile getiren, başı dik bir kalemdir. Allah varlığını ve desteğini eksik etmesin.

 

Fikret AKIN öğretmenimizi, Hüseyin Türkmen kardeşimizi şiirleri ve yürekleri ile tanımak, görmek bir başka güzellikti. Daha nice kardeşlerimizi tanıma fırsatı bulduk. Eksilerimizi gördük. Kendimize gelme yolunda kendi adıma diyorum; amaçlar belirledik. Bu grubu buluşturanlara sonsuz teşekkürler olsun.

 

Aynı odayı paylaştığım, canım kardeşim Asuman ATASAYAR ve saygıdeğer kardeşimiz Cevahir KUL şaire ve yazarlarımız örnek davranış ve eserleri ile bizlere ışık tuttular. Onları sevmemek ve unutmak mümkün mü? Çoktandır tanıdığım ve sevdiğim sevgili Hafize Kılıç ve değerli eşini tanımak bizler için ayrı bir kazanım ve mutluluk olmuştur.

 

İstanbul’da bir öğretmenimiz, usta kalem şairimiz Dursun ELMAS var. Onu gerçekten tanıyanlar bilir. Türklük Bilincini öğrencilerine ve çevresine durmadan aşılayan, yorulmak bilmeyen azmi ve dik duruşu ile tanırım onu. Birlikte aynı okulda görev yaptığım Nevzat Seçen kardeşimin de ondan farkı yok. Biribirinden güzel ve özel kalemleri buluşturdu Kapatokya Kültür Derneğimiz. Ne kadar teşekkür etsek az gelir. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Evet, biri var ki onun duruşlarından güç aldık.  Sessiz, dimdik duruşu; sanki büsbütün Türk Milletini temsil ediyordu. Eğilmez, yıkılmaz ve yol vermez! O, 50. Sanat Yılını kutladığımız Sayın Dr. Nedim Uçar ağabeyimiz. Sabit İnce öğretmenimizin 40. Sanat Yılı Kutlamaları daha da bir anlam kazanmıştı. Her iki öncümüze nice başarılı, sağlıklı ve mutlu  yıllar diliyorum.

 

Birileri Türk Milletini bugünlere getirmiştir ve onlar adsız kahramanlardır. Herkesin tuzu vardır çorbada. Birilerinin ise tuzdan ötededir bu. Neyşehir gezimizin en önemli ve emeği geçen yüreklerini yazmadan edemiyeceğim: Kameraman Satı Özdemir ve Adem Ağaccıoğlu. Onlar hiç mi yorulmadılar, hiç mi ayaklarına karasu inmedi ve kolları dermansız kalmadı? Tabiidir ki yoruldular, ama hiç mi hiç belli etmediler. Sonuna kadar sonsuz bir sabır ve aşkla görevlerini sürdürdüler. İstanbul’a doğru yol alan aracımızda yorgunluğun son sınırlarına dayanamayıp kısa aralıklarla mışıl mışıl uyuyan Adem Bey kardeşimiz, Satı kardeşimiz gözlerimin önünden gitmiyor. Bizlere geçen haklarının farkındayız. Helâl etsinler.

 

………………………Hikmetlere uyandım,

………………………...Gökyüzüne dayandım,

………………………….Dostlarımıza bakıp,

……………………………Cahilliğime yandım.

 

Diyecek söz çok, yapacaklar ise pek çok. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk; „Türk Milleti çalışkandır, zekidir… ” diye boşuna dememiş. Bu bilinç ve azimle; Atalarımıza sözümüz, yavrularımıza görevimiz var diyor; Milletim adına Kapatokya Kültür Derneği Başkanı sayın Mümin ULUÇ ve Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkürümü sunuyor, çalışmalarının devamını diliyorum.

 

Sonsuz saygım ve sevgimle.  

 

 

 

                                                                                                                                                                                          Öğretmen- Şair- Yazar            

                                                                                                                                                                                                  Şükran Günay

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 02 Ekim 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >

Login Form





Şifrenizi mi kaybettiniz?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Ulusal Televizyonlar
Untitled Document
YÖNETİM KURULU
İSTİŞARE KURULU
KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI - KAPADOKYA 6. ULUSLARARASI ŞİİR ŞÖLENİ ŞÜKRAN GÜNAY
ALFABETİK SIRAYA GÖRE

ABDULLAH ÖZDEMİR
MEMUR


AHMET KANDEMİR
SANATÇI

ALİ SEYHAN
MEMUR

ALİ ŞAHİN
MEMUR

AYHAN YAVUZ
İŞ ADAMI

BATTAL KAVALCI
İŞ ADAMI

BÜNYAMİN GÖKSU
TURİZMCİ
Bünyamin Gömbel
iş adamı


CELALETTİN KANDEMİR
DİN ADAMI

DURMUŞ YILDIRIM
İŞ ADAMI

Efendi kına
Yönetici

ERKAN BEYTUR
GRAFİKER

FAHRETTİN YILDIRIM
İŞÇİ

HABİP SEYHAN
EMEKÇİ

HABİP YANIK
YÖNETİCİ

HAKAN GÜLTOP
İŞ ADAMI

HALİL KURT
SPOR ORGANİZATÖRÜ

HASAN KÜÇÜK
İŞ ADAMI

İBRAHIM BAŞER
İŞ ADAMI

IBRAHİM SEYHAN
EMEKÇİ

İBRAHİM GÖKGÜL
EMEKÇİ

MAHMUT KAPTAN
KUZEY HOLLANDA EMNİYET MÜDÜRÜ

MEHMET DOĞAN
KRALTV YURTDIŞI YAYIN MÜDÜRÜ

MEHMET KARATAŞ
İŞ ADAMI

MEHMET GÜÇ
EMEKÇİ

MİKAİL ÇOŞKUN
İŞ ADAMI

Mustafa YAŞAR
YÖNETİCİ

MÜMİN YANIK


NİHAL SANER
SANATÇI

ÖMER AVCI
İŞ ADAMI


ÖMER ULUÇ
EĞİTİMCİ / İŞADAMI

SABİT İNCE
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

SAYİT ÖZGAN
İŞ ADAMI

SERDAR ÖNLÜ
İŞ ADAMI

ŞEVKET TURGUT
SANATÇI

SERKAN VURAL


TUNAHAN
SANATÇI

TUNCAY TÜRKMEN
İŞ ADAMI

YAKUP ESKİTÜRK


YÜKSEL DÜKAN
İŞ ADAMI

YUSUF SEVGI
İŞ ADAMI



REKLAM YERİ
Sabit İnce
 
İNAN

İnan

-aşık Obalı'ya ithaf-

İnsan olsak insanlardan selamı

Kesmezdik ozanım kesmezdik inan

...
Diğer Yazıları
DERNEKLERİMİZ


ALFABETİK SIRAYA GÖRE


Abusağı Derneği

Akköylüler Derneği

Altıpınarlılar Dayanışma Derneği

Avanoslular Dayanışma Derneği

Başdere Derneği

Çalış Kardeşlik Derneği

Dadağı Köyü Derneği

Göynüklüler Dayanışma Derneği

Kızılagıl Dayanışma Derneği

Özkonaklılar Derneği

Nevşehir İli Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Avrupa Mahmatlılar Dostluk Derneği

Sarılar Derneği

Avrupa Tuzköylüleri Derneği

Bursa Nevşehirliler derneği

Yüksekli Derneği








REKLAM VER
Kayan Haber
GOOGLE REKLAM

















Bu kitabın tam metnini arayın









KOZAKLI HABERLERİ
KOZAKLI HABERLERİ
GOOGLE REKLAMLARI
HABER50.COM HABER