KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI
MENÜ
Ana Sayfa
Kapadokya
Ziyaretçi Defteri
Etkinlikler
Kapadokya Resimleri
Nevşehir
Derneğimiz
Youtube
Karışık
Destekleyenler
Resmi Linkler
Dost Siteler
İletişim
Videolar
Şiir YarışmasıI (yeni)
Ajanda(Yeni)
Kapadokya Kitabı (yeni)
İlanlar
Yazarlarımız
Duyurular
Firmalar Rehberi
NEVŞEHİRLİLER LİSTE
ÜYE FOTO GALERİ
sabit ince


 
ÜYE ETKİNLİKLERİ
Bu kaynağı görüntülemeye yetkili değilsiniz.
Oturum açmalısınız.
ÜYE MESAJ KUTUSU

SİTEDEKİ ÜYELER
Çevrimiçi Kullanıcı Yok
Şiirler-Şairler
Lütfen şiirlerini görmek istediğiniz şairlerin baş harflerini tıklayınız
A B C D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Popüler Şairler
Popüler Şiirler
ŞİİR ŞÖLENİ VİDEO FİNAL
Video 2
Video 3
SAYAÇ
Bugün16
Dün307
Bu Hafta1829
Bu Ay8383
Toplam960604
Reklam Ver
Googlede Ara
HÜSEYİN TÜRKMEN
Hüseyin Türkmen
ŞİİRLERLE MUHSİN YAZICIOĞLU
Şiir hayatımızdaki bilinen ve bilinmeyen güzellikleri ortaya çıkaran bir çalışmad...
Diğer Yazıları
Syndicate
Statistics
GİRİŞ SAYFAN YAP
Kapadokya Kültür Derneği
 
ANADOLUYUM BEN TANIYOR MUSUN?
"Anadolu'yum ben tanıyor musun?.."
Diğer Yazıları
ONLİNE SOHBET
Chat Online
Sohbet Etmek İçin
Burayı Tıklayın.

Kapadokyalıların Sitesine Hoşgeldiniz
Advertisement
ERCİYESTEN BORABOYA... PDF Yazdır e-Posta
Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazan kapadokya   
Perşembe, 11 Aralık 2008

ERCİYESTEN BORABOYA...

Türkiyenin en eski ve en büyük edebiyat kültür sitesi www.antoloji.com kültür ve sanat portalı bünyesinde Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü, şair Ali Rıza ATASOY tarafından kurulan Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu'nun tertiplediği İkinci Boraboy Şiir Günleri 23-24 Mayıs 2008 tarihinde Amasya’nın ilçesi Taşova’da ve Boraboy kasabasında mehtaplı bir gecede içilen çaylar ve şairlerin gönül sıcaklığında yapıldı.


Ülkemizin çeşitli illerinden 65 civarındaki katılımcı şaiirler ve şiirseverlerin katıldığı programda bizleri Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu kurucusu Ali Rıza Atasoy ile grup yöneticileri Fesih Aktaş ve Ömer Celep karşıladılar. Kayseri den hareket ederken gercekten bendeniz ve arkadaşlarım merak içindeydik. Acaba nasıl karşılanacak, nasıl bir etkinlik olacak, kimler katılacak ve neler yaşayacağız diye kendi kendimize sormadan edemiyorduk. Özellikle ilk defa yolculuk yaptığım ekip arkadaşlarımdan Deniz Dengiz Şimşek, Duran Tamer ve Ramazan Kabaktepe arkadaşlarım merak içindeydiler. Bendeniz ve Ali Baş zaten Türkiyenin hemen her yerinde yapılan şölen ve etkinliklere katılmış ve yılların tecrübesi ile pek farklı bir şey olmayacağına inanıyorduk ve bunu biliyorduk. Ama Boraboy şenliklerinde öyle değişiklik ve sıcak bir ilgi vardı ki, gerçekten bendenizi ve Ali Baş arkadaşımızı da şaşırtmıştı.


Bu etkinliğe Kayseriden Bendeniz, Sergül Vural, Mevlüt Vural , İsmail Âdil Şahin, Süleyman Karacabey, Deniz Dengiz. Şimşek, Duran Tamer, Ali Baş, Ramazan Kabaktepe katıldık. Aslında epey arkadaşımız bu etkinliğe katılmak istemişti ama yer ve konaklama imkanlarından dolayı bazı arkadaşlarımızın katılma arzuları tertip komitesi tarafından zorunluluklar nedeniyle kabul edilmemiş sadece sonradan Sergül Vural, Mevlüt Vural, İsmail Adil Şahin ve Süleyman Karacabey gibi sadece 4 kişiye onay verilebilmişti. Çünkü eğer istenilen tüm talepler karşılanabilseydi belki de bir minibüs ile bir Amasya çıkartması yapmak isteyen dostlarımız da vardı ama hayal kırıklığına uğradılar.
Neyse şimdi bakalım neler yaşadık, neler gördük:


Taşova Anadolu Lisesi'nin hazırlamış olduğu 'Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi ve Mezuniyet Programına' izleyici olarak iştirak edildi. Taşova Kaymakamı Özkan Demirel’in de eşiyle katıldığı programda, görev alan öğrencilere ve öğretmenlerine hayran kalmamak mümkün değildi. Özellikle üçlü olarak Türküleri seslendiren bayan öğretmenlerimizi unutmamak mümkün mü? Hele o okul müdürü ve öğretmenlerinin gayretleri ve ilk mezunlarını veren okulun öğrencilerinin hababam sınıfı tarzı eğlenceleri yaşanmaya değer bir mutluluktu benim ve ekip arkadaşlarım için....


bu programı müteakip ilerleyen saatlerde Orman İşletmesi Herizdağ Tesislerinde çay ikramı yapıldı ve bir süre sohbet, tanışma ve dinleti yapıldı. Bu dinleti sırasında sadece Duran Tamer arkadaşımızın bir şiir seslendirmesi ile mutluluk duydum. Çünkü böyle bir etkinliğe yeni katılıyor ve o güzel şiirlerinden bir tanesini seslendirmek için yarını sabırsızlıkla bekliyordu.


24 Mayıs günü Pirler Parkında yapılan kahvaltıda Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan’ın misafiri olan katılımcıları Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt kapıda karşıladı. Kahvaltıdan sonra sohbet ettiğimiz Akkurt, teşekkürlerini sunuyor ve bizleri Amasya da görmekten mutluluk duyduğunu sık sık tekrarlıyordu.


Pirler parkındaki kahvaltıdan sonra Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu kurucusu Ali Rıza Atasoy, grup yöneticisi Fesih Aktaş ve Taşova Lisesi Müdürü İbrahim Malkoç refakatinde katılımcı şair ve şiir severlere Amasya İlinin tarihi ve turistik mekânları gezdirildi. Öğle saatlerinde topluca Boraboy' hareket edildi.Boraboy yolculuğunda bendeniz ve ekip arkadaşlarımız Ali Baş, Duran Tamer ve Deniz şimşek ile bol bol türküler söyleyerek neşeli bir yolculuk sonrası yalan dünyanın cennneti Boraboya ulaşmıştık.


İlçenin yeşil gerdanlığı Boraboy Gölü Gazinosunda katılımcılarla birlikte öğle yemeğinin ardından şiir dinletisi bölümüne geçildi. Ülkemizin çeşitli yörelerinden akın akın Boraboy'a gelen şairler Boraboy'un büyüleyici güzelliği karşısında hayranlıklarını ve heyecanlarını gizleyemedikleri gözlendi ve her biri birbirinden güzel şiirleri burada seslendirdiler. Burada Kayseriden katılan arkadaşlarımız gibi biz de bir konuşma yaparak bu birlikteliğin sürmesi, yapıcı olunması ve yıkıcılara fırsat verilmemesi yönündü kısa bir konuşmanın ve takdir toplayan alkışların arasında Gülüm seni Çok özledim adlı şiirimi seslendirdim.
Katılım belgelerinin takdiminden sonra, toplu halde Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu mensupları tarafından uğurlandık.


Bu etkinlikte ilk defa tanıdığım dostlarımız olduğu gibi, daha önceden antoloji.com sitesinden gıyaben ve şiirlerinden tanıdığımız dostlarımızın bir kısmı ile de şahsen tanışma ve onlara daha önce çıkardığımız Anadolu Sevdası dergilerinin eski sayılarından ve yayınladığımız kitaplar ve antolojilerden takdim etme imkanını da bulduğumdan sevinç duydum.


Bu dostlarımızdan bazılarını yani gıyaben tanıyıp, şahsen ilk defa görüp kucaklaştığım dostlarımı belirtmem gerekirse aklımda kalanları da burada isimlerini yazarak anmak ve ayrıca sevgilerimi sunmak istiyorum.


Bunlar: Turhan Toy, Ali Rıza Atasoy, Fesih Aktaş, Ömer Celep, Burhanettin Akdağ, Serap Hoca, Dursun Elmas, Şemsettin Dervişoğlu, Fikret Oğuztürk ve ilk defa isimlerini duyup, orada tanışma şerefine nail olduğum dostlarımız oldu. Hele son anda karşılaştığım Halit Yıldırım dostumuzu ayrıca yad etmek ve Nuh Comba adını anmamak mümkün değil dostlar.


O güzel geceyi bize yaşatan Taşova Anadolu Lisesi müdür, öğretmen, yönetici ve öğrencilerine, katkıda bulunan başta Taşova Kaymakamı olmak üzere, tüm idari birimler ve çalışanlarına ve tüm Yeşilırmak şiir vadisi üyelerine gönül dolusu sevgiler sunarken, tüm arkadaşlarımın da aynı dileklerini sizlere ulaştırması bir görev bilerek, teşekkür ederim.

Son Güncelleme ( Cuma, 12 Aralık 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >

Login Form

Şifrenizi mi kaybettiniz?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Ulusal Televizyonlar
Untitled Document
YÖNETİM KURULU
İSTİŞARE KURULU
KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI KAPADOKYA KÜLTÜR DERNEGI KAPADOKYANIN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI - ERCİYESTEN BORABOYA...
ALFABETİK SIRAYA GÖRE

ABDULLAH ÖZDEMİR
MEMUR


AHMET KANDEMİR
SANATÇI

ALİ SEYHAN
MEMUR

ALİ ŞAHİN
MEMUR

AYHAN YAVUZ
İŞ ADAMI

BATTAL KAVALCI
İŞ ADAMI

BÜNYAMİN GÖKSU
TURİZMCİ
Bünyamin Gömbel
iş adamı


CELALETTİN KANDEMİR
DİN ADAMI

DURMUŞ YILDIRIM
İŞ ADAMI

Efendi kına
Yönetici

ERKAN BEYTUR
GRAFİKER

FAHRETTİN YILDIRIM
İŞÇİ

HABİP SEYHAN
EMEKÇİ

HABİP YANIK
YÖNETİCİ

HAKAN GÜLTOP
İŞ ADAMI

HALİL KURT
SPOR ORGANİZATÖRÜ

HASAN KÜÇÜK
İŞ ADAMI

İBRAHIM BAŞER
İŞ ADAMI

IBRAHİM SEYHAN
EMEKÇİ

İBRAHİM GÖKGÜL
EMEKÇİ

MAHMUT KAPTAN
KUZEY HOLLANDA EMNİYET MÜDÜRÜ

MEHMET DOĞAN
KRALTV YURTDIŞI YAYIN MÜDÜRÜ

MEHMET KARATAŞ
İŞ ADAMI

MEHMET GÜÇ
EMEKÇİ

MİKAİL ÇOŞKUN
İŞ ADAMI

Mustafa YAŞAR
YÖNETİCİ

MÜMİN YANIK


NİHAL SANER
SANATÇI

ÖMER AVCI
İŞ ADAMI


ÖMER ULUÇ
EĞİTİMCİ / İŞADAMI

SABİT İNCE
GAZETECİ-YAZAR-ŞAİR

SAYİT ÖZGAN
İŞ ADAMI

SERDAR ÖNLÜ
İŞ ADAMI

ŞEVKET TURGUT
SANATÇI

SERKAN VURAL


TUNAHAN
SANATÇI

TUNCAY TÜRKMEN
İŞ ADAMI

YAKUP ESKİTÜRK


YÜKSEL DÜKAN
İŞ ADAMI

YUSUF SEVGI
İŞ ADAMIREKLAM YERİ
Sabit İnce
 
İNAN

İnan

-aşık Obalı'ya ithaf-

İnsan olsak insanlardan selamı

Kesmezdik ozanım kesmezdik inan

...
Diğer Yazıları
DERNEKLERİMİZ


ALFABETİK SIRAYA GÖRE


Abusağı Derneği

Akköylüler Derneği

Altıpınarlılar Dayanışma Derneği

Avanoslular Dayanışma Derneği

Başdere Derneği

Çalış Kardeşlik Derneği

Dadağı Köyü Derneği

Göynüklüler Dayanışma Derneği

Kızılagıl Dayanışma Derneği

Özkonaklılar Derneği

Nevşehir İli Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Avrupa Mahmatlılar Dostluk Derneği

Sarılar Derneği

Avrupa Tuzköylüleri Derneği

Bursa Nevşehirliler derneği

Yüksekli Derneği
REKLAM VER
Kayan Haber
GOOGLE REKLAM

Bu kitabın tam metnini arayın

KOZAKLI HABERLERİ
KOZAKLI HABERLERİ
GOOGLE REKLAMLARI
HABER50.COM HABER